Son Haberler
Anasayfa / protherm kombi servisi / Petrol İş Protherm kombi servisi / Petrol İş Protherm kombi servisi – 444 27 28

Petrol İş Protherm kombi servisi – 444 27 28

Petrol İş Protherm kombi servisi

Petrol İş Protherm kombi servisi, kombiler doğalgazın yanı sıra LGP ilede çalışırlar. Sadece doğalgaz ile çalışmazlar. Ancak LPG’ye oranla doğalgaz günümüzde daha cok tercih ediliyor. Sebebi ise daha güvenilir ve konforlu olması. Petrol İş Protherm kombi servisi olarak kombilerin açık balkona ve dış duvarlara monte edilmelerine karşıyız. Kapalı balkon ve ev içine monte edilebilirler. Banyolara monte edilmeleri yasaktır. Monte edildikleri mekanın havalandırması ile ilgili gaz kuruluşları tarafından konmuş bir takım kurallar ve şartnameler mevcuttur. Bu şartnamelere her müşteri uymak zorundadır. Camekanlı veya plastik camla kapatılmış balkona kombiyi monte etmek mümkündür. Ancak gaz kuruluşu tarafından yeterli havalandırma şartları yinede aramaktayız.

 

protherm-servis-bakımi

petrol-iş-protherm-kombi-servisi

 

 

Bu hem sizin güvenliğiniz için önemli hemde çevre güvenliği için önemli bir şarttır. Kombilerin 100 – 120 m2 dailere için 17 – 20 bin kcal/h kapasiteden başlayarak güçleri ısıtılan mahal alanına göre artmaktadır. Kombiniz arızalandığı durumlarda önce kullanma kılavuzundaki arıza giderme yöntemlerini uygulamanız gerekir. Şayet eğer arıza halen sürüyor ise Petrol İş Protherm kombi servisi ni 444 27 28 nolu çağrı merkezinden arayabilir yada web sitemizin iletişim bölümünden bizlerle ile irtibata geçebilirsiniz. Yedi gün 24 saat hizmet vermekteyiz. Sorununuzu gün içersinden çözüme kavuşturmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız.

Başlıca Protherm Kombi servis arıza kodları şu şekilde dir ;

  • F1 arıza kodu (  Aşırı ısınma sonucu ortaya çıkar )
  • F2 arıza kodu (  Sensör arızası )
  • F3 arıza kodu ( Tesisat gidiş suyu sensör arızası )
  • F5 arıza kodu (  Protherm Kombi gaz gelmeme hatası )

Bu gibi durumlarda arızayı kendiniz gidermek yerine Petrol İş Protherm Kombi servisi merkezini arayıp işinde uzmanlaşmış ekipler tarafından sorunu çözmek için yardım alabilirsiniz. Tesisat su basıncı 1 barın altında tutulmamalıdır ve 0.5 barda zaten kombiler arızaya geçmeye başlarlar.

Kombi su basıncı bütün şartlar uygun olduğunda yani genleşme tankı havası tam,petekler ve vanalarında kaçaklar yok ,tesisat borularında ,dirseklerde kaçak yok,kombi içindeki borularda, esanjörde ve plaka esanjörde, pompa bağlantı kısımlarında veya pompanın kendisinde, hava pürjörün de ,sensör bağlantı yuvalarında ve kombi conta (packing) larında  yıpranma,delinme ,yırtılma söz konusu değil ise en az 1 yıl olmak üzere genelde 2 şer yıl aralıklarla su eksiltmemesi gerekir. En az bir yıl ve genelde iki yıl aralıklarla genleşme tankı havası bittiği için su eksiltme sorunu başlar.
İRTİBAT BİLGİLERİMİZ ;

Çağrı Merkezimiz : 444 27 28
Şube Tel. Numarası : 0216 399 57 50
0216 630 67 72

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*